První sněhová nadílka potěšila děti ve školní družině
Zimní počasí na sebe letos nechalo chvíli čekat, ale jakmile se objevily první bílé vločky, nadšení dětí ve školní družině nebralo konce. Během jednoho odpoledne se školní zahrada i hřiště proměnily v bílé zimní království, kde si děti užily spoustu radosti, pohybu i tvořivých her.
Hned po příchodu do družiny děti nadšeně vyběhly ven a společně začaly objevovat, jaký sníh letos přinesla příroda. Stavěly první sněhuláky, tvořily malé sněhové postavičky, dělaly anděly ve sněhu a zkoušely, jak se sníh daří tvarovat. Nechyběly ani sněhové koule – ty však tentokrát posloužily nejen ke stavbě sněhových cestiček a malých pevností, ale také k malé, přátelské koulovačce, kterou si děti velmi užily. Probíhala v duchu domluvených pravidel a díky tomu byla koulovačka bezpečná, veselá a plná smíchu.
Sněhová nadílka také poskytla skvělou příležitost k pohybu. Děti běhaly, skákaly přes sněhové hromádky, zkoušely klouzání po jemném prašanu a společně tvořily sněhové obrazce. U mnohých se projevila velká fantazie – vznikly sněhové bábovky, malé lopatkové stavby i originální sněhové dekorace.
Nadšení malých stavitelů, koulovačů i zimních průzkumníků bylo nepřehlédnutelné a celý den se nesl v krásné zimní atmosféře. První sníh dětem připomněl, že zima nemusí být jen o chladu, ale i o radosti, tvořivosti a společných zážitcích.
Věříme, že další sněhové dny přinesou dětem stejně krásné chvíle, a už se těšíme na další zimní radovánky v ŠD!